Madeni Yağ Servisi

BENZİNLİ MOTOR YAĞLARI

Sürekli gelişen rekabetçi otomotiv piyasası, yeni nesil benzinli araçlar için öncelikli olarak yağ ve yakıt ekonomisi sağlayan, bakım masraflarını azaltan, en az miktarda egzos salınımı yaparak doğa ve çevreye sorumlu, ileri teknoloji ürünü yağların üretilmesine gereksinim duymaktadır.Benzinli motor yağlarının ana görevi hareketli parçaları yağlamak, temiz tutmak, korozyonu engellemek, sızıdırmazlığı sağlamak ve hareketli parçalarda ki ısıyı uzaklaştırarak motoru soğutmaktır.

DİZEL MOTOR YAĞLARI

Dizel Motor Yağları, seçkin sentetik yağlar, baz yağlar ve motor aşınmasına karşı yenilikçi koruma sağlamak için özel katkı teknolojisi ile güçlendirilmiş performans katkı paketlerinin karışımı ile geliştirilmektedir. Yüksek performans formülasyonları geleneksel motor yağlarıyla karşılaştırıldığında akışkanlık ve termal bozunma, çamur ve reçine oluşumuna karşı daha gelişmiş koruma sağlar. İlave katkılarla motor keçelerini canlandırır, sızıntıları en aza indirir, dolayısıyla yağ tüketimini ve zararlı egzos dumanını azaltır. En son teknoloji katkılar kritik motor parçaları yüzeyinde sürtünme ve aşınmayı azaltan ve motor ömrünü uzatan kuvvetli bir şekilde bağlı bir kalkan oluşturarak motorda koruma sağlar. Tüm viskozite dereceleri pas, korozyon ve köpük oluşumuna karşı ekstra koruma sağlamak için özel katkı teknolojisi ile güçlendirilmiş bulunmaktadır. Kadoil Madeni Yağları şiddetli soğuk başlatma uygulamalarında da daha iyi bir performans yaratır. Bu performans özellikleri yeni motorlarda olduğu kadar eski motorların da yıpranmasını azaltarak, veriminin en üst seviyeye çıkarmak, daha fazla kilometre yapmak ve tasarruf sağlamak, servis aralıklarını uzatarak bakım masraflarını düşürmek ve gelecek nesiller için yeşil doğa ve temiz çevre sorumluluğunu yerine getirmek amacıyla tasarlanmaktadır. 

DİŞLİ VE TRANSMİSYON YAĞLARI

Kadoil Dişli Yağları ön ve arka diferansiyeller, transfer kutularında, trans akslarda, manuel şanzımanlarda, yağ yağlamalı tekerlek rulmanlarda ve direksiyon dişli kutularında yağlama ve performans gereksinimlerini aşmak için tasarlanmış çok fonksiyonel ürünlerdir. Termal bozulmaya karşı, sentetik ve/veya bazyağlar ve yüksek kalite katkı maddeleri ile formüle edilmiştir. Yüksek viskozite indeksi ve kayma istikrarlı yapıları film dayanıklılığını ve elde edilmiş akışkanlığı geliştirir, ayrıca yağ ömrünü uzatır. Aşınmayı önler, ısıya karşı dirençlidir, dişlileri korur ve donanım ömrünü arttırır. Yüksek hız, şok yüklemeler, düşük hızlar ve yüksek tork koşullarının değişik kombinasyonları altında ve ayrıca tüm hafif ve ağır hizmet, otomotiv ticari ve endüstriyel uygulamalar için tavsiye edilir.Tüm ürünleri görmek için lütfen tıklayınız

ENDÜSTRİYEL YAĞLAR

Endüstriyel Yağlama ve Triboloji, malzeme ve kullanılan teknikler geniş bir kapsama alanı sağlar. Tribolojinin 3 esas temeli yağlama, aşınma ve sürtünme üzerine kurulu ve üçünün en iyi sonucu elde etme çalışması üzerine sağlam teknik bilgi içerir. Aynı zamanda ileri seviye yağlayıcılar, yataklar, contalar, dişliler ve ilgili malzemelerin araştırma ilerlemesini takip eder. Hangi yağın hangi tip makinelerde en iyi sonucu vereceği maliyet, verimlilik ve kalite ölçütlerinin olumlu etkilerine ulaşma çabalarını sağlar.Herhangi bir anda makinelerin %50’sinin sürtünme kayıpları yüzünden atıl kalması ve boşa geçen sürenin maliyetine ortak olduğunuz bir yapı düşünülürse, bu büyük kayıp potansiyelini düşürmenin yollarını bilmek ihtiyacındasınızdır.Tüm ürünleri görmek için lütfen tıklayınız

GRESLER

Gres genellikle mineral yağ ile sabun emülsiyonu malzemeden oluşur. Greslerin temel özelliği yüksek başlangıç viskozitesine sahip olmasıdır. Gresin içeriğindeki yağın yağlanmış yataklardaki etkinin aynısını daha katı halde gerçekleştirmesidir. Gresler mekanik ve ısısal olarak hafif/orta/ağır yüklü dönen/kayan tripte rulmanların, şasilerin, yayların ve elektrikli motorların çok amaçlı yarı katı yağlamaları için kullanılır. Alışılmış greslere kıyasla düşük/orta/yüksek sıcaklıktaki ve orta/aşırı yük uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bileşen parçaların temiz çalışmasını sürdürür, uzun aralıklı servis süresi sağlar, daha az miktarda gres kullanımına öncülük eder ve istikrarlı damlama noktası performansı sağlar. Çok iyi pompa geçiş ve mekanik dayanıklılık özellikleri vardır. Aşınmaya ve oksitlenmeye karşı dirençlidir ve koruma sağlar. Mükemmel aşınma önleyici özelliği ile uzatılmış servis aralıklarında, dereceli uygulamalarda aşırı basınç performansı verir. Gresler yağlayıcının yapışık duramayacağı çok sık yağlama yapılmayan mekanizmalarda kullanılır. Aynı zamanda su geçirmeyen ve sıkıştırılamayan diğer malzemelerin geçmesini engelleyen dolgu maddeleridir. Gres yağlamalı rulmanların yüksek viskozite sebebiyle daha yüksek sürtünme özellikleri vardır. Sabunlar kullanılan en yaygın emülsiyon maddeleridir ve sabun seçimi uygulama yerine göre değişir. Sabunlar kalsiyum, sodyum ve lityum stearik asit tuzundan ve karışımlarından oluşur. Yağ asitleri türevleri de kullanılabilir. Kullanılan sabunların doğal yapısı gresin viskoziteye bağlı sıcaklık direncini, su direncini ve kimyasal kararlılığını oluşturur.